Choć piękno wydaje się względne, to jednak musimy pamiętać o tym, że by uchodzić za osoby atrakcyjne, powinniśmy zadbać niemalże o każdy aspekt naszego ciała. Z całą pewnością można powiedzieć, że całościowy efekt finalny składa się ze szczegółów, dlatego też absolutnie o niczym nie można zapominać. Bardzo ważną sprawą naszego wyglądu są na przykład paznokcie. Osoby, które mają z nami bezpośredni kontakt zwracają właśnie głównie uwagę na naszą twarz i dłonie. Zadbane, zdrowe i atrakcyjne paznokcie to atrybut, który dodaje nie tylko kobiecości, ale również atrakcyjności. Choć trzeba zauważyć, że od pewnego czasu jest to także rzecz, o którą zaczęli dbać również mężczyźni.

Paznokcie Wrocław

Praktycznie w każdym dużym mieście znajdziemy salon, w którym wykonamy pełną stylizację paznokci i Wrocław jest tu dobrym przykładem. Styliści paznokci z Wrocławia charakteryzują się tym, że stale podnoszą swoją wiedzę i umiejętności, gdyż na bieżąco biorą udział w nowych kursach, szkoleniach, warsztatach i pokazach. Bycie na bieżąco jest bowiem bardzo ważne w tej dziedzinie, bo by odpowiednio zadbać o paznokcie, trzeba też wpisać się w aktualnie panujące modowe trendy. Trzeba też zaznaczyć, że profesjonalny salon powinien posługiwać się jedynie sterylnymi narzędziami wysokiej klasy i tak jak o jakość swojej pracy, dbać przede wszystkim o higienę.

Manicure hybrydowy

Jeżeli chodzi o konkretne usługi to dobry salon zaoferuje nam modelowanie paznokci, takie jak przedłużenie płytki paznokciowej, bądź utwardzenie jej w razie potrzeby, a także rekonstrukcje paznokci uszkodzonych. Bardzo ważne jest też oczywiście zdobienie paznokci i tutaj wykorzystywane są różne techniki m. in. farby akrylowe, folie transferowe, czy cyrkonie. Jeżeli myślimy o pielęgnacji paznokci to jednak głównym zabiegiem jest manicure. Dobry specjalista od tej usługi zaoferuje nie tylko manicure klasyczny, ale także manicure hybrydowy z trwałością nawet do dwóch tygodni, wzmacniający manicure japoński, pielęgnacyjny manicure dla panów oraz tzw. manicure spa, czyli pielęgnacja z peelingiem.

manicure hybrydowy

Jak więc widać, stylizacje paznokci idą ze sobą w parze, więc jeżeli mieszkamy w okolicach tego miasta to możemy liczyć na usługi bardzo wysokiej jakości. Taki salon to oczywiście także pedicure, czyli pielęgnacja paznokci u stóp. W jej skład wchodzi zarówno usunięcie zrogowaciałych miejsc i zastosowanie peelingu, jak i profesjonalne opracowanie płytki paznokciowej i jej ewentualne pomalowanie. Jeżeli zależy nam na nabyciu wiedzy teoretycznej z tej dziedziny to warto też zgłosić się do salonu, który dodatkowo oferuje szkolenia indywidualne odnośnie stylizacji paznokci.